Jste zde: Home Články Bordovice podlehly Starému Jičínu jednobrankovým rozdílem 2:1

Bordovice podlehly Starému Jičínu jednobrankovým rozdílem 2:1

IMG 3383aV úvodním utkání sezony Bordovice na body nedosáhly, tři minuty před koncem si plný bodový zisk zajistil vítěznou trefou Starý Jičín.

Starý Jičín se do první šance dostal už ve druhé minutě, kdy po střele z přímého kopu brankáři Turoňovi vypadl míč, ale s nepříjemnou dorážkou si nakonec dokázal poradit. Další minuty utkání se odehrávaly převážně mezi šestnáctkami, více ze hry měl sice Starý Jičín, ale bez významnějších šancí. Ta přišla až ve jednadvacáté minutě, kdy dostal přesný centr přes půl hřiště Barvenčík, jeho pohotová střela ale mířila mimo branku. Poté dostal obrovskou příležitost na druhé straně Vojta Matúš, který šel sám skoro od poloviny hřiště. Brankář domácích ale včas vyběhl a jeho střelu vyrazil a ani Petrova dorážka se mezi tři tyče nevešla. Horké chvilky před brankou Bordovic se pak odehrály okolo třicáté minuty. Nejprve Geryk zachránil svůj tým od inkasování, když v malém vápně srazil míč mířící do prázdné branky na roh. Rychle rozehraný míč od rohového praporku poté netrefil před brankou osamocený domácí hráč a ani následnou dorážkou domácí míč do sítě nedostali. Ve 36. minutě se už ale z gólu mohli radovat. Roman Škrla dostal míč za obranu Bordovic, prostřelil brankáře a poslal Starý Jičín do vedení 1:0. Bordovice mohly přijít s velmi rychlou odpověďí, Honza Klos ale Segeťův centr mezi tyče neusměrnil. Do konce první půle se už tedy skóre neměnilo a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Druhý poločas byl vyrovnanější. Bordovice se dostávaly do šancí o něco více, než v první půli, vyrovnávací gól však nepadl ani po Žídkových nebezpečných střelách v čtyřiapadesáté a šestašedesáté minutě. Asi deset minut před koncem se do zakončení dostal Přema Geryk, jenže míč netrefil ideálně a branku minul. Vyrovnání ale přišlo hned poté; Kuba Nárožný napřáhl z rohu šestnáctky a perfektní střelou vymetl vzdálenější horní roh branky. V 80. minutě tak srovnal stav na 1:1. Starý Jičín se však s jednobodovým ziskem nechtěl smířit a po několika střelách, které branku minuly se přece jen prosadil Kotešovec a upravil stav na konečných 2:1 pro domácí.

Sestava Bordovic: Turoň (G) - Geryk, Kovařík, Raška, Vaněk (C) - Matúš (73. Hieke), Petr, Segeťa, Žídek - Klos (43. Nárožný), Křížek (57. Enčev)

Góly: 36. Škrla, 87. Kotešovec - 80. Nárožný

Statistiky utkání

Starý Jičín   Bordovice